Wczytywanie ...

Stretching / Mobility

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu korygowaniu ograniczeń zakresu ruchu, rozluźnienia spiętych mięśni i leczenia bolących stawów. Aby radzić sobie z wszelkimi problemami związanymi z ruchem, sztywnością tkanek miękkich i ograniczeniami ruchu w stawach, potrzebne jest podejście metodyczne i łączenie różnych technik.
Dr Kelly Starrett

Zajęcia te są przeznaczone zarówno dla amatorów treningu jak i osób uprawiających różnorodne dyscypliny sportowe.
Techniki stosowane w Mobility pozwalają przygotować narząd ruchu na wysiłek działając na takie struktury jak: więzadła, powierzchnie stawowe czy ścięgna. Ta metoda crossfit pomaga wzmocnić i przywrócić w nich naturalny stan fizjologii organizmu. Trening mobilności stawów polega więc na stopniowym pogłębianiu zakresu ruchu przy pomocy takich narzędzi treningowych jak gumy oporowe, wałki i piłki do masażu. Część główną poprzedza rozgrzewka oraz stretching dynamiczny. 

Jednostka treningowa obowiązkowa w każdym grafiku osoby regularnie trenującej oraz dbającej o zdrowie. Trening przeznaczony jest także dla osób początkujących z uwagi na naukę podstawowych wzorców ruchowych, eliminacji przykurczy mięśniowych oraz wad postawy.